• Szkoła Wiktorii Wiedeńskiej – dla nas każde dziecko jest zwycięzcą

Szkoła na warszawskim Wilanowie!

Przed współczesnymi rodzicami rysuje się szeroki, ale i niełatwy wybór perspektyw dla ich dzieci: w co zainwestować, by zapewnić im jak najlepszą przyszłość? Jakiej szkole zaufać? O jakie elementy kształcenia zadbać, by pomóc dzieciom dorastać i wejść w dorosłe życie? Szkoła państwowa to jedna z możliwości, ale coraz częściej wybierana jest szkoła niepubliczna. Warszawa oferuje Państwu wiele tego typu placówek.

Szkoła Podstawowa Niepubliczna im. Wiktorii Wiedeńskiej jest najnowszą inwestycją fundacji edukacyjnej „Varsovia”. To kolejna prywatna szkoła w Warszawie utworzona przez tę fundację. Wspaniałe tradycje wypracowane przez ponad 25 lat pracy z dziećmi zostały przeniesione do Wilanowa, aby w malowniczo położonych, zabytkowych budynkach tworzyć placówkę bezpieczną, przyjazną i otwartą na potrzeby dzieci i ich rodziców. Najmłodsi mieszkańcy Wilanowa mogą uczyć się w przytulnych, przestronnych i nowoczesnych salach. Dziecięce buzie uśmiechną się z pewnością na widok kolorowych plansz, tablic multimedialnych i nowej, przestronnej hali sportowej. W ciepłe, pogodne dni uczniowie spędzają dużo czasu na rozległych terenach zielonych wokół szkoły, a jest się czym zachwycić! Wszak oba budynki szkolne należą do rozległego, zabytkowego kompleksu pałacowo-kościelnego.

Szkoła Wiktorii Wiedeńskiej to jednak nie tylko miejsce, gdzie dzieci uczą się obcować z naturą i sztuką, to również placówka o najwyższych standardach edukacyjnych. Nasza odznacza się tym, że nauczyciele pracują w oparciu o własne programy nauczania i podręczniki, które gwarantują rozwój kreatywności, samodzielności i logicznego myślenia. Szkoła Wiktorii Wiedeńskiej jest szkołą z elementami dwujęzyczności, bo dla nas intensywna nauka języków obcych jest nieodzowna. Ponoć sama królowa Marysieńka znała ich aż pięć.

Naszym nadrzędnym celem jest poszerzanie horyzontów uczniów, kształcenie krytycznego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów i odkrywania ich talentów. Chcemy wspólnie z rodzicami wspierać każdego małego mieszkańca Wilanowa w poszukiwaniu własnej drogi edukacyjnej, bo dla nas każde dziecko jest zwycięzcą! Nasza szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale wszechstronnego rozwoju i zabawy, gdzie dzieci dorastają w atmosferze bezpieczeństwa, szacunku i życzliwości, aby następnie wyposażone w niezbędną wiedzę, umiejętności i doskonałą znajomość języków obcych, mogły iść w ślady króla Jana i samodzielnie zdobywać świat.

Dla wszechstronnego wykształcenia dzieci doskonałym wyborem jest prywatna szkoła.

Co nas wyróżnia:

• Wykwalifikowana kadra nauczycieli z pasją realizujących programy autorskie o indywidualnym podejściu do ucznia.
    • Rozbudowany program nauki języków obcych: już od „zerówki” osiem godzin języka angielskiego w tygodniu, od trzeciej klasy – siedem godzin języka angielskiego oraz drugi język obcy do wyboru, od czwartej do ósmej – nauczanie z elementami dwujęzyczności.
    • Najwyższe standardy nauczania z zastosowaniem najnowszych technologii takich jak tablice multimedialne i platformy edukacyjne.
    • Nowoczesne, kolorowe, dobrze wyposażone sale i ogromna hala gimnastyczna.
    • Nauka w klasach maksymalnie 18- osobowych.
    • Atrakcyjne zajęcia sportowe: basen, rolki, łyżwy, gimnastyka korekcyjna, SKS piłka nożna, koszykówka, cheerleaderki, akrobatyka.
    • Ciekawe zajęcia dodatkowe: szachy, tańce, artterapia, zajęcia teatralne, komputerowe, kultura i zachowanie, kółka z języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego.
    • Liczne warsztaty edukacyjne, wycieczki dydaktyczne, wyjścia do teatrów i zielone szkoły.
    • Opieka pielęgniarska oraz wsparcie lekarza pediatry, psychologa, logopedy i reedukatora.
    • Opieka nad uczniami od godziny 7:30 do 18:00.
    • Atrakcyjna lokalizacja.

Jeśli potrzebna jest szkoła prywatna, Warszawa Wilanów to miejsce, gdzie znajdziecie Państwo idealny ośrodek dydaktyczny!