• Szkoła Wiktorii Wiedeńskiej – dla nas każde dziecko jest zwycięzcą

Szkoła Podstawowa Niepubliczna im. Wiktorii Wiedeńskiej jest najnowszą inwestycją fundacji edukacyjnej „Varsovia”. Wspaniałe tradycje wypracowane przez ponad 25 lat pracy z dziećmi zostały przeniesione do Wilanowa, aby w malowniczo położonych, zabytkowych budynkach tworzyć placówkę bezpieczną, przyjazną i otwartą na potrzeby dzieci i ich rodziców. Najmłodsi mieszkańcy Wilanowa mogą uczyć się w przytulnych, przestronnych i nowoczesnych salach. Dziecięce buzie uśmiechną się z pewnością na widok kolorowych plansz, tablic multimedialnych i nowej, przestronnej hali sportowej. W ciepłe, pogodne dni uczniowie spędzają dużo czasu na rozległych terenach zielonych wokół szkoły, a jest się czym zachwycić! Wszak oba budynki szkolne należą do rozległego, zabytkowego kompleksu pałacowo-kościelnego.

Szkoła Wiktorii Wiedeńskiej to jednak nie tylko miejsce, gdzie dzieci uczą się obcować z naturą i sztuką, to również placówka o najwyższych standardach edukacyjnych. Pracujemy w oparciu o własne programy nauczania i podręczniki, które gwarantują rozwój kreatywności, samodzielności i logicznego myślenia. Szkoła Wiktorii Wiedeńskiej jest szkołą z elementami dwujęzyczności, bo dla nas intensywna nauka języków obcych jest nieodzowna. Ponoć sama królowa Marysieńka znała ich aż pięć.

Naszym nadrzędnym celem jest poszerzanie horyzontów uczniów, kształcenie krytycznego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów i odkrywania ich talentów. Chcemy wspólnie z rodzicami, wspierać każdego małego mieszkańca Wilanowa w poszukiwaniu własnej drogi edukacyjnej, bo dla nas każde dziecko jest zwycięzcą! Nasza szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale wszechstronnego rozwoju i zabawy, gdzie dzieci dorastają w atmosferze bezpieczeństwa, szacunku i życzliwości, aby następnie wyposażone w niezbędną wiedzę, umiejętności i doskonałą znajomość języków obcych mogły iść w ślady króla Jana i samodzielnie zdobywać świat.

Co nas wyróżnia:

• Fundacja edukacyjna z ponad 25-letnim doświadczeniem i tradycją.
    • Wykwalifikowana kadra nauczycieli z pasją realizujących programy autorskie o indywidualnym podejściu do ucznia.
    • Rozbudowany program nauki języków obcych: już od „zerówki” osiem godzin języka angielskiego w tygodniu, od trzeciej klasy – drugi język obcy, od czwartej do ósmej – nauczanie w systemie dwujęzyczności.
    • Zajęcia z nauczycielami, dla których język angielski jest językiem ojczystym.
    • Najwyższe standardy nauczania z zastosowaniem najnowszych technologii takich jak tablice multimedialne i platformy edukacyjne.
    • Nowoczesne, kolorowe, dobrze wyposażone sale i hala gimnastyczna.
    • Nauka w klasach maksymalnie 18- osobowych.
    • Nauka pływania na basenie, zajęcia jogi i zumby.
    • Rozbudowana oferta zajęć pozalekcyjnych, w tym zajęć artystycznych i sportowych.
    • Liczne wyjścia edukacyjne i wycieczki dydaktyczne.
    • Kolonie letnie i obozy narciarskie i „zielone szkoły”.
    • Ścisła współpraca z rodzicami przy realizacji wspólnych projektów np. targ śniadaniowy króla Jana, biegi rodzinne rodziców z dziećmi, akcje charytatywne itp.
    • Opieka pielęgniarska oraz wsparcie lekarza pediatry, psychologa, logopedy i reedukatora.
    • Opieka nad uczniami od godziny 7:30 do 18:00.
    • Atrakcyjna lokalizacja.