Turniej w Magic: The Gathering

8 kwietnia 2019

W przytulnych progach świetlicy szkolnej w Wilanowie, dnia 14 marca 2019 r. rozegrano po raz pierwszy w historii Varsovii turniej w kolekcjonerską grę karcianą o nazwie Magic: The Gathering. W zawodach wzięło udział 9-ciu uczniów z klas 4-6. Każdy gracz miał talię 60 kart i dowodził w bitwie swoimi rycerzami, czarodziejami, elfami, goblinami, smokami i przeróżnymi baśniowymi stworami. Mógł też używać magicznych przedmiotów (artefaktów) oraz rzucać potężne zaklęcia. Zwycięzcą turnieju został Filip z klasy 6 A ,który po bardzo zaciętym pojedynku pokonał swojego kolegę Mikołaja (6A). Obaj uczniowie są już wyśmienitymi graczami i ekspertami w dziedzinie MTG. Razem z kolegami klasowymi : słynnym Kaczmarem (3 miejsce) i Tymonem (4 miejsce) tworzą swego rodzaju radę mędrców i pomagają młodszym adeptom Magic: The Gathering zrozumieć zawiłości gry. Wszelkie opisy i instrukcje są najczęściej w języku angielskim, co pomaga uczniom szlifować słówka i motywuje ich do dalszej pilnej nauki. Miejsce 5 zajął Piotrek z klasy 4B. Stoczył wręcz epicki pojedynek ze zwycięzcą turnieju Filipem. Chłopcy spotkali się w 1 rundzie i rozgrywka trwała przez 45 minut ! Górą był Filip, ale kto wie, jak będzie następnym razem. Turniej sędziowali i wspólnie prowadzili: Pani Olga ze świetlicy i Pan Rafał od szachów. Całe zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze, a uczniowie zachowywali się wzorowo.

Pierwsza pomocSzkolna Liga Piłkarska Varsovia Cup