• Zmieniamy myślenie o uczeniu się!

Co nas wyróżnia:

• Gwarantujemy bardzo wysoki poziom nauczania i wychowania uczniów.
    • Stwarzamy ciepłą bezpieczną i serdeczną atmosferę.
    • Pracujemy w oparciu o własne, autorskie lub modyfikowane programy nauczania.
    • W klasach młodszych cały materiał realizujemy w szkole i nie zadajemy prac domowych, od klasy trzeciej wdrażamy uczniów do systemu pracy klas starszych.
    • Dzieci szczególnie uzdolnione otoczone są indywidualną opieką pedagogiczną.
    • Uczniowie mający trudności w nauce pracują z reedukatorem.
    • Dzieci z wadami wymowy mają zajęcia z logopedą.
    • W wyjątkowych przypadkach funkcjonuje nauczanie indywidualne.
    • W czasie przerw dzieci są pod stałą opieką nauczycieli.
    • Dzieci korzystają z nowoczesnych środków dydaktycznych.
    • Rozbudowana oferta zajęć pozalekcyjnych, w tym zajęć artystycznych i sportowych.
    • Organizujemy: atrakcyjne wycieczki, wyjścia i imprezy kulturalne oraz cykliczne warsztaty interdyscyplinarne.
    • Szkoła zatrudnia pielęgniarkę i psychologa.
    • Budynek, w którym znajduje się szkoła jest monitorowany i chroniony przez całą dobę.
    • Fundacja zatrudnia dodatkowo pracownika ochrony, który jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów.
    • Nowoczesne, kolorowe, dobrze wyposażone sale i ogromna hala gimnastyczna.
    • Nauka w klasach maksymalnie 18- osobowych.
    • Opieka nad uczniami od godziny 7:30 do 18:00.
    • Atrakcyjna lokalizacja.

Szczególny nacisk kładziemy na naukę języków obcych:

• W klasach młodszych uczymy dwóch języków obcych.
    • Język niemiecki, francuski lub hiszpański od klasy 3.
    • Rozszerzony program języka angielskiego od 6 do 8 godzin.
    • Konwersacje z języka angielskiego.
    • Gry i zabawy dydaktyczne w języku angielskim.
    • Od klasy 7 zapraszamy do klasy z elementami dwujęzyczności – 7 godzin języka angielskiego oraz elementy języka angielskiego na różnych przedmiotach.

Wyżywienie:

• W opłacie za szkołę uczniowie klas 0 – 3 otrzymują śniadanie oraz podwieczorek, klasy 4 – 6 śniadanie.
    • Obiady (możliwość wyboru dań) są usługą dodatkowo płatną.

Szkoła na warszawskim Wilanowie!

Przed współczesnymi rodzicami rysuje się szeroki, ale i niełatwy wybór perspektyw dla ich dzieci: w co zainwestować, by zapewnić im jak najlepszą przyszłość? Jakiej szkole zaufać? O jakie elementy kształcenia zadbać, by pomóc dzieciom dorastać i wejść w dorosłe życie? Szkoła państwowa to jedna z możliwości, ale coraz częściej wybierana jest szkoła niepubliczna. Warszawa oferuje Państwu wiele tego typu placówek.

Szkoła Podstawowa Niepubliczna im. Wiktorii Wiedeńskiej jest najnowszą inwestycją fundacji edukacyjnej „Varsovia”. To kolejna prywatna szkoła w Warszawie utworzona przez tę fundację. Wspaniałe tradycje wypracowane przez ponad 28 lat pracy z dziećmi zostały przeniesione do Wilanowa, aby w malowniczo położonych, zabytkowych budynkach tworzyć placówkę bezpieczną, przyjazną i otwartą na potrzeby dzieci i ich rodziców. Najmłodsi mieszkańcy Wilanowa mogą uczyć się w przytulnych, przestronnych i nowoczesnych salach. Dziecięce buzie uśmiechną się z pewnością na widok kolorowych plansz, tablic multimedialnych i nowej, przestronnej hali sportowej. W ciepłe, pogodne dni uczniowie spędzają dużo czasu na rozległych terenach zielonych wokół szkoły, a jest się czym zachwycić! Wszak oba budynki szkolne należą do rozległego, zabytkowego kompleksu pałacowo-kościelnego.

Szkoła Wiktorii Wiedeńskiej to jednak nie tylko miejsce, gdzie dzieci uczą się obcować z naturą i sztuką, to również placówka o najwyższych standardach edukacyjnych. Nasza odznacza się tym, że nauczyciele pracują w oparciu o własne programy nauczania i podręczniki, które gwarantują rozwój kreatywności, samodzielności i logicznego myślenia. Szkoła Wiktorii Wiedeńskiej jest szkołą z elementami dwujęzyczności, bo dla nas intensywna nauka języków obcych jest nieodzowna. Ponoć sama królowa Marysieńka znała ich aż pięć.

Naszym nadrzędnym celem jest poszerzanie horyzontów uczniów, kształcenie krytycznego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów i odkrywania ich talentów. Chcemy wspólnie z rodzicami wspierać każdego małego mieszkańca Wilanowa w poszukiwaniu własnej drogi edukacyjnej, bo dla nas każde dziecko jest zwycięzcą! Nasza szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale wszechstronnego rozwoju i zabawy, gdzie dzieci dorastają w atmosferze bezpieczeństwa, szacunku i życzliwości, aby następnie wyposażone w niezbędną wiedzę, umiejętności i doskonałą znajomość języków obcych, mogły iść w ślady króla Jana i samodzielnie zdobywać świat.

Dla wszechstronnego wykształcenia dzieci doskonałym wyborem jest prywatna szkoła.