III miejsce w Futsal Gram

13 grudnia 2022

Wielki sukces naszej drużyny piłkarskiej! W weekend rozgrywany był finałowy turniej piłki nożnej na hali Futsal Gram, uznawany za szkolne mistrzostwa Polski. Nasza szkoła występowała na nim jako jedna z dwóch drużyn z Warszawy, które awansowały do finałowych rozgrywek odbywających się w Opolu na hali sportowej Stegu Arena. Organizatorem turnieju był Akademicki Związek Sportowy oraz Politechnika Opolska. W turnieju finałowym brało udział osiem najlepszych drużyn z całej Polski, które zapewniły sobie awans po rejonowych rozgrywkach. W piątek odbyło się uroczyste otwarcie turnieju i prezentacja wszystkich drużyn. Podczas otwarcia uczestnicy zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego i zrobili pamiątkowe zdjęcia. Ceremonię otwarcia zakończyły pokazy laserowe, prezentacja umiejętności piłkarskich mistrza freestylu oraz wspaniały występ Cheerleaderek z Opola. Na każdym kroku czuć było rangę imprezy. Nasza drużyna trafiła do grupy A, w której znajdowały się szkoły sportowe z Opola, Leszna i Siemianowic Śląskich. Pierwszy dzień rozgrywek był bardzo wymagający i rywalizację w grupie zakończyliśmy na trzecim miejscu. Oznaczało to, że w kolejnym etapie zmierzymy się ze Szkołą Przymierza Rodzin z Warszawy. Chłopcy zagrali bardzo dobry mecz, który wygraliśmy w karnych. W półfinale po raz kolejny zmierzyliśmy się z zawodnikami Odry Opole i po raz kolejny późniejsi mistrzowie Polski okazali się silniejsi. Czekał nas mecz o trzecie miejsce, który zagraliśmy z ubiegłorocznymi mistrzami z Rekordu Bielsko – Biała. W tym spotkaniu nie byliśmy faworytem, ale dzięki wspaniałej zespołowej grze i wielkim sercu wygraliśmy, staliśmy się największą niespodziankę na turnieju. Nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza turnieju dostał Antek K. z klasy 8c, który popisywał się fantastycznymi interwencjami. Varsovia Wilanów III miejsce w Polsce. Jan R., Oskar K., Feliks G., Antek K., Mateusz S., Maciek S., Myroslav T., Adam Sz., Leon W. – gratulujemy i jesteśmy z Was dumni!!!!

ŁyżwyZawody w tenisie stołowym